AZON TexPro – specjalistyczna drukarka DTG

2013-12-16

W ofercie Atrium Centrum Ploterowe pojawiły się dedykowane urządzenia do cyfrowego druku bezpośredniego na odzieży. AZON TexPro to nie tylko nadruk na koszulkach, ale także na ręcznikach, torbach, fartuchach i innych.

Drukarka BAZON TexPro
Technologia Direct to Garment (DTG) to technika druku cyfrowego bezpośrednio na odzieży. Drukarki DTG muszą spełniać wiele warunków, najważniejsze z nich to przeniesienie cyfrowych danych na podłoże, np. koszulkę oraz atramenty. Muszą one być dedykowane do nanoszenia na bawełniany materiał. Urządzenia DTG są podobne do biurkowych drukarek atramentowych.

Zadrukowany obszar pozostaje miękki i zupełnie nie wyczuwalny gdyż tusz wnika w sploty tkaniny. Atrament jest trwały i po utrwaleniu odporny na czynniki zewnętrzne takie jak woda (w tym pranie), mechaniczne jak zadrapania oraz wysoką temperaturę podczas prasowania. Atramenty są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku.

Tusze stosowane w DTG powalają po utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Drukarka AZON TexPro może drukować w palecie CMYK oraz 4 x kolorem białym stanowiącym nieprzeroczysty podkład. Wydajność druku na ciemnych koszulkach wynosi do 15 szt na godzinę. Natomiast druk na białej odzieży jest wielokrotnie szybszy i wynosi maksymalnie 50 szt na godzinę.

Cyfrowa technologia druku umożliwia drukowanie głównie małych i średnich nakładów. DTG uzupełnia więc metodę sitodrukową, która jest opłacalna z uwagi na koszty przygotowania dopiero w dużych nakładach. Wydajne rozwiązania mogę nawet zastąpić sitodruk w tej branży. DTG daje możliwość personalizowania wydruków, druku krótkich serii i prototypów. Otwiera to wiele możliwości dla posiadacza takiej drukarki np. zagospodarowanie rynkowych nisz.

Dzięki wysokiej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi – drukarka AZON TexPro może drukować napisy jak i fotorealistyczne, pełno-kolorowe zdjęcia. Daje te nieograniczone pole do popisu dla projektantów i designerów.

AZON TexPro
to drukarka zaprojektowana do druku bezpośrednio na odzieży i innych tekstyliach bawełnianych, poliestrowych lub jedwabnych takich jak koszulki, ręczniki, jeans, fartuchy, torby, gadżety, ubranka dziecięce, itd. Wykorzystywane, ekologiczne atramenty CMYK po utrwaleniu zapewniają wysoka trwałość zadruku. Suszenie przed utrwalaniem suszenie nie jest wymagane.

Maksymalny obszar roboczy drukarki TexPro to 420 x 600 mm. Samo urządzenie ma wymiary 52 x 85 x 89 cm i waży prawie 100 kg. Z oprogramowaniem drukarka komunikuje się poprzez interfejs USB lub Ethernet.

Dystrybutorem urządzeń DTG marki AZON jest Atrium Centrum Ploteorwe.

www.atrium.com.pl

Źródło: Atrium