Drukowanie na tkaninach - do czego wykorzystać wyjątkowe materiały?

2020-06-19

Szukasz unikatowych materiałów do szycia? Drukowanie na tkaninach to doskonałe rozwiązanie, kiedy potrzebujesz niecodziennych tekstyliów na ubrania, dekoracje wnętrz lub akcesoria. Wybierz odpowiednią tkaninę do swojego projektu i wydrukuj na niej dowolny wzór lub grafikę.

Zwiewne firany, sarongi, chusty

Delikatny bawełniany woal to zwiewna i lekko prześwitująca tkanina. Woal sprawdzi się świetnie jako zwiewne firany lub przewiewne plażowe chusty. Będzie wyglądał rewelacyjnie jako dodatkowa warstwa w sukience lub spódnicy. Na woalu najlepiej sprawdzą się delikatne i jasne nadruki.
Kolorowe materiały


Lekka odzież i pościel

Bawełniany kreton będzie doskonałą tkaniną do uszycia lekkiej odzieży, jak sukienki czy spódnice. Poza oddychającą bawełnianą odzieżą kreton może być wykorzystany do wykonania obrusów lub zasłonek. Jeżeli potrzebujesz bardziej eleganckiej tkaniny na wyjściowe stroje lub pamiątkowe prezenty na specjalne okazje, postaw na bawełnianą satynę. Ta tkanina ma bardzo subtelny połysk i atłasowy splot.
Druk na tkaninach pozwoli Ci stworzyć personalizowane komplety pościeli lub dekoracyjne serwety. Drukowane pigmentem tkaniny oraz dzianiny możesz prać w pralce w 40 stopniach Celsjusza.

Wystrój wnętrz i akcesoria

Do wykonania dekoracyjnych poduszek czy pokrowców na kszesła idealne będą sofia oraz panama. Druk na tkaninach o wyższej gramaturze pozwoli Ci wykonać nietuzinkowe organizery oraz tekstylne kosze do przechowywania. Sofia i panama mają widoczną fakturę, co doda uroku wykonanym z tych materiałów dekoracjom. Z gęsto tkanej gabardyny wykonasz wytrzymałe bawełniane torby, plecaki i nerki. Możesz stworzyć dekoracyjne elementy tapicerowanych mebli lub lekko zaciemniające zasłony czy rolety. Odpowiednia pielęgnacja sofii, panamy i gabardyny pozwoli dłużej cieszyć się pięknie wyglądającymi materiałami - te drukowane tkaniny wymagają prania chemicznego, gdyż wyprane w pralce mogą wyblaknąć.

Pigmentowy druk na tkaninach i dzianinach bawełnianych wykonuje się bez użycia wody i utrwalających druk substancji chemicznych. To jedna z najbardziej ekologicznych metod druku, którą wykonuje się głównie na tkaninach z naturalnych włókien.
Materiały na maseczki
Aktualności

2020-01-22 13:34:08 | Komentarze: 0

Polski sektor odzieżowy i tekstylny – wartość eksportu to 11,9 mld zł rocznie

Polska jest potentatem eksportowym testyliów i odzieży - wartość eksportu polskich w 2018 r. wyniosła 11,9 mld zł. W kategorii tekstylia aż 61% przychodów ze sprzedaży pochodzi z eksportu, a w kategorii odzież 43%. Polski rynek odzieżowy i tekstylny uważany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej. Polska zajmuje 8. miejsce pod względem produkcji odzieżowej na tle 28 państw UE - w 2018 r. polska produkcja osiągnęła poziom 22,1 mld zł, czyli o 5,6% więcej wobec roku poprzedniego. Udział Polski w rynku UE: produkcja – 8. pozycja z udziałem 1,9 %, liczba firm – 3. pozycja z udziałem 6,5%, zatrudnienie – 2. pozycja z udziałem 7,8%

Pomysł na świąteczny modny prezent? Mała i wygodna maszyna do szycia JUKI HZL-29Z!

Ekologiczny materiał wysokiej jakości i w dowolnym wzorze

Nowe tkaniny Andropolu na targach w Krakowie

Pomysł na świąteczny prezent? Podaruj pasję szycia!

Kamuflaże Andropolu na targach przemysłu obronnego

IKEA rozszerza współpracę z Andropol S.A.

Tkaniny Andropolu dla pożarnictwa na targach w Kielcach

Dywany Świata Premium handmade

Mutoh ValueJet 1638W – tekstylny ploter roku 2013