Dywany Świata Premium handmade

2013-09-24

Zbiór kolekcji Dywilan Dywany Świata został poszerzony o ręcznie tkaną kolekcję Premium handmade. W jej skład wchodzą modele przeznaczone do nowoczesnych pomieszczeń m.in. minimalistyczny Corse Natur, składający się z kilku elementów w różnych odcieniach brązu Kailash Terra czy Harlequin Spacedust Bright oferowany do pokojów dziecięcych.

Dywany Świata Premium handmade to efekt podpisania umów przez łódzkiego producenta i dystrybutora Dywilan S.A. z kolejnymi firmami będącymi światowymi liderami rynku. Dotychczasowa współpraca obejmowała sprzedaż na polskim rynku produktów egipskiej firmy Oriental Weavers Carpet, która jest największym producentem dywanów na świecie. Ostatnio do grona partnerów handlowych dołączyły dwie niemieckie firmy Reinkemeier Rietberg i Gudrun Ahmed, a także Asiatic London.

O ile dywany produkowane przez Dywilan zwykle są przeznaczone do klasycznych pomieszczeń, tak importowana kolekcja Dywany Świata Premium handmade jest skierowana do nowoczesnych wnętrz. W skład kolekcji wchodzi m.in. minimalistyczny model Corse Natur dostępny w kolorze beżowym lub fioletowo-grafitowym. Beżowy jest przeznaczony do ciemnego salonu, gdzie utworzy ciekawą kompozycję z drewnianą podłogą w kolorze czarnym, palisander lub antracytowym. Resztę powinna uzupełnić ściana obłożona cegłą dekoracyjną z wyrazistym plakatem za antyramą, skórzana, czarna kanapa na metalowych nóżkach oraz ciemne witryny lub biblioteczka. Natomiast dywan Corse Natur w kolorze fioletowo-grafitowym będzie kontrastem dla jasnej podłogi z drewna lub paneli oraz dla białych ścian i mebli. Żeby nadać charakteru takiemu pomieszczeniu zaleca się kupno czerwonej sofy.

Dywan Kailash Terra ma prostokątne wzory w kilku odcieniach brązu, powinien leżeć na podłodze pokrytej płytkami z glazury lub gresu w grafitowym, szarym lub stalowym kolorze. Polecam zakupić do takiego pomieszczenia stolik i krzesła w opływowym kształcie bez żadnej tkaniny czy tapicerki w kolorze orzechowym lub kasztanowym, do tego brązowe dekoracje (ale w innych odcieniach niż meble) np. wazon lub donicę. Białe ściany i grafitowy obraz spowodują, że w pomieszczeniu zapanuje równowaga między barwami, bez przytłoczenia brązem.

Dywany produkowane lub dystrybuowane przez Dywilan S.A. nie są kojarzone z pokojami dziecięcymi, jednak tak jest w przypadku Harlequin Spacedust Bright. Przedstawia on kilkadziesiąt kilkucentymetrowych, kolorowych prostokątów na białym tle. Razem z kolorową komodą może być najbardziej wyrazistym akcentem w białym pokoju dla dzieci w stylu modern. W takim pomieszczeniu powinny być długie jasne blaty pełniące funkcję biurka i stołu oraz białe krzesła ze sztucznego tworzywa z metalowymi nogami w kolorze szarym.

Źródło: Rafał Stachlewski

Aktualności

2020-01-22 13:34:08 | Komentarze: 0

Polski sektor odzieżowy i tekstylny – wartość eksportu to 11,9 mld zł rocznie

Polska jest potentatem eksportowym testyliów i odzieży - wartość eksportu polskich w 2018 r. wyniosła 11,9 mld zł. W kategorii tekstylia aż 61% przychodów ze sprzedaży pochodzi z eksportu, a w kategorii odzież 43%. Polski rynek odzieżowy i tekstylny uważany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej. Polska zajmuje 8. miejsce pod względem produkcji odzieżowej na tle 28 państw UE - w 2018 r. polska produkcja osiągnęła poziom 22,1 mld zł, czyli o 5,6% więcej wobec roku poprzedniego. Udział Polski w rynku UE: produkcja – 8. pozycja z udziałem 1,9 %, liczba firm – 3. pozycja z udziałem 6,5%, zatrudnienie – 2. pozycja z udziałem 7,8%

Pomysł na świąteczny modny prezent? Mała i wygodna maszyna do szycia JUKI HZL-29Z!

Ekologiczny materiał wysokiej jakości i w dowolnym wzorze

Nowe tkaniny Andropolu na targach w Krakowie

Pomysł na świąteczny prezent? Podaruj pasję szycia!

Kamuflaże Andropolu na targach przemysłu obronnego

IKEA rozszerza współpracę z Andropol S.A.

Tkaniny Andropolu dla pożarnictwa na targach w Kielcach

Mutoh ValueJet 1638W – tekstylny ploter roku 2013

Fitness – zastrzyk energii na koniec lata