Ekologiczny materiał wysokiej jakości i w dowolnym wzorze

2014-11-25

Twój sposób na świetny materiał na odzież, pościel i wiele innych

Chyba każdy lubi ubierać się w rzeczy wygodne, dopasowane do figury, w których po prostu dobrze się czuje. Zapewne wielu z nas chciałoby, aby nasze ubrania były też ładne, ciekawe, czy wręcz wyjątkowe. Wiele osób zwraca również uwagę na jakość materiału, z którego daną rzecz wyprodukowano, a także czy jest to wyrób ekologiczny, przyjazny dla środowiska. Niestety w zwykłych, najczęściej sieciowych, sklepach z ubraniami ciężko jest znaleźć rzeczy o takich parametrach.

Co prawda można wykonać nadruk na kupionym wcześniej ubraniu, lub kupić gotowy materiał o ładnym wzorze, czy kolorze, lecz to wszystko. Do tej pory nie można było dostać ubrania lub chociaż materiału, który by odpowiadał bardzo indywidualnym potrzebom. Czy można zatem znaleźć coś, co będzie spełniało tak wiele wymagań?

Na rynku pojawiła się jednak firma, która jest odpowiedzią na wygórowane zapotrzebowania bardziej wymagających klientów. Jest to firma CottonBee, która daje możliwości stworzenia materiału, który będzie oryginalny, ekologiczny i będzie się charakteryzował wysoką jakością. Za pośrednictwem ich strony internetowej, można wybrać zaprojektowany przez nas dowolny wzór, który zostanie, za pomocą odpowiedniej technologii, wydrukowany na wybranym przez nas materiale. Drukowanie owych wzorów odbywa się na podstawie certyfikatu OEKO-TEX, dzięki czemu materiały są wolne od substancji szkodliwych dla człowieka.

Bawełna jest włóknem produkowanym z rośliny o tej samej nazwie i charakteryzuje się dużą wytrzymałością, trwałością i zdolnością do absorcji, czyli pochłaniania (np. drukowanego na niej wzoru). Druk na bawełnie to specjalność CottonBee. Wytworzona z niej tkanina jest najpopularniejsza w całym przemyśle tekstylnym. Bawełna może być różnej jakości, jednakże wielu producentów, w celu obniżenia kosztów produkcji lub obniżenia końcowej ceny produktu, łączy ją z innymi włóknami, zwykle sztucznymi. Firma CottonBee stosuje tylko i wyłącznie stuprocentową bawełnę. W zależności od grubości materiału i możliwości jej zastosowania, oferowanych jest aż 6 rodzajów bawełny: kreton, popelina, satyna, woal, gabardyna oraz płótno a’la len.

CottonBee jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie własne, bardzo oryginalne wzornictwo, wysoką jakość materiału, i którzy jednocześnie dbają o zdrowie i środowisko.

Bordowe róże / fot. CottonBee.pl


Aktualności

2020-01-22 13:34:08 | Komentarze: 0

Polski sektor odzieżowy i tekstylny – wartość eksportu to 11,9 mld zł rocznie

Polska jest potentatem eksportowym testyliów i odzieży - wartość eksportu polskich w 2018 r. wyniosła 11,9 mld zł. W kategorii tekstylia aż 61% przychodów ze sprzedaży pochodzi z eksportu, a w kategorii odzież 43%. Polski rynek odzieżowy i tekstylny uważany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej. Polska zajmuje 8. miejsce pod względem produkcji odzieżowej na tle 28 państw UE - w 2018 r. polska produkcja osiągnęła poziom 22,1 mld zł, czyli o 5,6% więcej wobec roku poprzedniego. Udział Polski w rynku UE: produkcja – 8. pozycja z udziałem 1,9 %, liczba firm – 3. pozycja z udziałem 6,5%, zatrudnienie – 2. pozycja z udziałem 7,8%

Pomysł na świąteczny modny prezent? Mała i wygodna maszyna do szycia JUKI HZL-29Z!

Nowe tkaniny Andropolu na targach w Krakowie

Pomysł na świąteczny prezent? Podaruj pasję szycia!

Kamuflaże Andropolu na targach przemysłu obronnego

IKEA rozszerza współpracę z Andropol S.A.

Tkaniny Andropolu dla pożarnictwa na targach w Kielcach

Dywany Świata Premium handmade

Mutoh ValueJet 1638W – tekstylny ploter roku 2013

Fitness – zastrzyk energii na koniec lata