Kamuflaże Andropolu na targach przemysłu obronnego

2014-09-03

Maskujące ubranie zimowe i innowacyjne tkaniny mundurowe prezentuje na XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka Andropol S.A.

Objęte honorowym patronatem Prezydenta RP kieleckie targi militarne, to jedna z najważniejszych w Europie i jedyna w Polsce tej rangi branżowa impreza. Tegoroczny MSPO zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie: kilkuset wystawców, prezentujących najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, prestiżowe wyróżnienia i nagrody, oficjalne delegacje z całego świata oraz honorowi goście. Nie może tam zabraknąć spółki Andropol S.A, krajowego lidera w produkcji tkanin mundurowych.
- Tegoroczny salon to dla nas doskonała okazja do pokazania naszych nowości i innowacyjnych tkanin, które mogą znaleźć zastosowanie w służbach mundurowych. Są to nie tylko nowinki technologiczne ale również propozycje nowych wzorów kamuflaży – mówi Grzegorz Łukawski, prezes Andropolu.

Jedną z nowości prezentowanych przez Andropol w Kielcach są maskujące komplety ubrań wojskowych na warunki zimowe.
Tkaniny dla wojska produkowane są w fabrykach spółki w Białymstoku i Andrychowie. Ich atutem są szczególne właściwości, a także wysokie parametry wytrzymałościowe na rozdzieranie i zrywanie. Mają one zróżnicowany skład surowcowy, masę powierzchniową oraz splot. Szczególnie istotne dla wojskowych kontrahentów jest to, że są one barwione i drukowane specjalnymi barwnikami, pozwalającymi na osiągnięcie poziomu reemisji, która przy obserwacji przyrządami optycznymi z wykorzystaniem promieni podczerwieni chroni żołnierzy przed rozpoznaniem i wykryciem, a w konsekwencji przed atakiem. Tkaniny z Andropolu muszą też spełniać najwyższe standardy jakości określane według kryteriów MON i NATO.

Kieleckie targi odbywają się w dniach 1-4 września W tegorocznej edycji swoją obecność zapowiedziało kilkuset wystawców z kraju i zagranicy. Ekspozycja obejmie ponad 22 tys.m.kw. W Kielcach wystawiać się będą m.in. największe na świecie korporacje globalne: BAE Systems, Boeing, MBDA, Raytheon, Thales czy Saab. Natomiast najliczniej podczas Salonu swoje oferty prezentują polskie firmy produkujące dla wojsk. Targi to nie tylko wystawa, ale również seminaria i kongresy. Zarówno instytucje współpracujące, jak i wystawcy mają możliwość przeprowadzenia prezentacji, seminariów i konferencji. MSPO 2014 towarzyszyć będzie wystawa narodowa przemysłu obronnego Francji, wystawa statyczna i dynamiczna sił zbrojnych RP oraz Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA, podczas których prezentowane są najnowsze osiągnięcia w branży logistyki obronnej, a także rozwiązania logistyczne i systemy ochrony służące bezpieczeństwu i ratownictwu.

Źródło: Ida Marzenna Szwaczko