Maszyna Diana 417 marki Łucznik – jeszcze więcej możliwości

2010-10-20

W asortymencie marki Łucznik pojawiły się nowe propozycje - nowoczesna maszyna model Diana 417, a także wiele pomocnych akcesoriów. Igły różnej grubości, specjalistyczne stopki oraz zestawy dla początkujących krawcowych sprawiają, że szycie staje się teraz jeszcze prostsze!

Odpowiedni dobór igieł i nici umożliwia szycie materiałów o różnej grubości i stopniu elastyczności. To one, obok maszyny, decydują o wyglądzie szwów i całej kreacji. Za pomocą różnych stopek z łatwością wykonamy większość trudniejszych prac krawieckich. Dzięki nim każdy ścieg będzie wyglądał estetycznie i profesjonalnie. Wśród przyborów marki Łucznik znajdują się także niezbędniki zawierające m.in. dodatkowe szpulki do maszyn, nożyczki do obcinania nitek, krawiecki centymetr, czy naparstek. Akcesoria dodatkowe rozszerzają zakres prac możliwych do wykonania na maszynach, w tym na najnowszym modelu – Diana 417.

Profesjonalny efekt szycia
Na maszynie do szycia Diana 417 marki Łucznik można z powodzeniem szyć i zdobić materiały lekkie (szyfon, tiul czy koronka), te o średniej grubości (jak bawełna, wełna, aksamit, czy len), aż po te najcięższe (sztruks, jeans i tkaniny płaszczowe). Należy przy tym pamiętać o wyborze właściwego rozmiaru igieł oraz rodzaju i grubości nici. Generalną zasadą jest, że cienkie igły i nici są używane do szycia tkanin delikatnych, natomiast grubsze do cięższych. Przykładowo wykorzystując ścieg kryty oraz odpowiednią do niego stopkę (do ściegu krytego) możemy obrębić strzępiące się nogawki spodni lub brzeg spódnicy. Jeśli są one wykonane z mieszanki bawełny i poliestru do ich szycia najlepsza będzie igła o rozmiarze 90, jeśli natomiast materiałem jest sztruks lub jeans konieczne będzie użycie grubszej igły (100/120) i odpowiednich dla niej nici (30tex x 4 lub 330dtex x4). Tradycyjny ścieg zygzakowy może być wykorzystany do przyszywania guzików, obszywania dziurek, czy obrzucania brzegów, jeśli zastosujemy dodatkowo jedną ze specjalistycznych stopek. Inna ułatwia przesuwanie się materiału za zgrubieniami, które powstają podczas szycia dekoracyjnym ściegiem satynowym, czyli bardzo gęstym zygzakiem (stopka do ściegu satynowego).
Jeśli w ten sposób obrębiamy brzegi jedwabnej bluzki, należy zastosować najmniejszy rozmiar igły (60/70) oraz najcieńsze nici. Inne stopki umożliwią m.in. marszczenie materiału, wszywanie sznurków, zamków błyskawicznych, cerowanie lub pikowanie.

Za pomocą maszyny do szycia Diana 417 marki Łucznik można szyć materiały elastyczne i marszczące się. Przeznaczone do tego celu ściegi: zygzak elastyczny, potrójny zygzak oraz ścieg elastyczny trapezowy, rozciągają się razem z materiałem, niwelując ryzyko rozdarcia się szwu. Dodatkowo pokrętła umieszczone na przodzie maszyny umożliwiają precyzyjną regulację naprężenia nitki i długości każdego rodzaju ściegu. Maszyna posiada również łatwy w demontażu wysięgnik, ułatwiający szycie trudno dostępnych elementów odzieży, jak np. nogawki, rękawy, kieszenie, kołnierzyki.

Akcesoria Łucznik pasują do wszystkich modeli maszyn do szycia tej marki. Wśród przyborów krawieckich znajdują się specjalistyczne igły do materiałów o różnej grubości, nici o zróżnicowanej elastyczności, zapasowe szpulki, nożyczki, oraz stopki. Z myślą o początkujących do oferty wprowadzone zostały zestawy zawierające komplet akcesoriów umożliwiający rozpoczęcie szycia.

Maszyna do szycia Łucznik Diana 417 sugerowana cena brutto: 399 zł
Więcej informacji o produktach marki Łucznik na stronie: www.lucznik.info

Relacja z Warsztatów Projektowania i Szycia