Podsumowanie Heimtextil - Miedzynarodowych Targów Tekstyliów Domowych i Kontraktowych

2013-02-19

W dniach 9-12.01.2013 we Frankfurcie nad Menem odbyła się kolejna edycja Miedzynarodowych Targów Tekstyliów Domowych i Kontraktowych

Targi Heimtextil 2013 weszły w nowy sezon wnętrzarski udanym startem.
W tym roku wzięło w nich udział 2.658 wystawców z 62 krajów i około 66.000 zwiedzających ze 129 krajów, a więc więcej niż w ubiegłym roku. Nie zabrakło także naszych rodaków: 1383 odwiedzających i 30 wystawców (2012: 27).
Wystawcy i zwiedzający uznali targi za sukces: większość wystawców (80%) i prawie wszyscy odwiedzający (94%) osiągnęli swoje cele.

Martin Auerbach, Dyrektor Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Tekstylnego wyraził swoje zadowolenie z dobrego rozpoczęcia sezonu dla krajowego przemysłu: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z transakcji handlowych i z pozytywnych nastrojów wśród wystawców i gości Heimtextil 2013. Targi są wiarygodnym wskaźnikiem poziomu aktywności jakiej należy się spodziewać w branży tekstyliów domowych w ciągu najbliższych miesięcy. Dzięki wzrostowi międzynarodowego zasięgu targów spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania z zagranicy."

W tym roku przyjechało więcej gości z USA i Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Francji, Krajów Beneluksu, Szwajcarii, Czech, Chin, Tajwanu. Najwięcej gości spoza Niemiec przybyło z Włoch, Chin, Turcji, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Federacji Rosyjskiej i Polski. Ilość gości z zewnątrz wyniosła 66% (w 2012: 65%).
Z uwagi na międzynarodowy charakter, Heimtextil jest doskonałą platformą wystawienniczą - zwłaszcza dla firm nastawionych na eksport. Na udział w programach "Insider Heimtextil" oraz " Bed'n Excellence" zgłosiło się z wyprzedzeniem ponad 7.000 niemieckich dekoratorów wnętrz i ok. 1000 niemieckich sprzedawców łóżek.

Uwagę przyciągają dywany i tapety
Największy skandynawski importer i dystrybutor dywanów, InHouse Group Denmark, prezentował się po raz pierwszy w Hali 3,0. Dyrektor Sprzedaży, Frank Naur Jensen, był zachwycony premierą swojej firmy na targach: "Podsumowując: było doskonale! Najbardziej zaskoczyła nas jakość zwiedzających. Nawet na stoisku zawieraliśmy międzynarodow umowy – co nie często zdarza się na targach. Nareszcie znaleźliśmy dla siebie odpowiednią platformę wystawienniczą."
Znaczne poruszenie wywołał segment tapet w Hali 3,1. Nowe rozwiązania projektowe i
artystyczne Dietera Bohlen i Luigiego Colani, którzy przedstawili kolekcje Pickhardt + Siebert oraz "Marburger Tapetenfabrik”, wzbudziły podziw. Znani producenci tkanin i tapet z Wielkiej Brytanii, Clarke & Clarke, zachwycili się ilością atrakcji: "Udało się nam pozyskać nowe rynki dla kolekcji tapet, które wprowadziliśmy trzy lata temu" - oznajmił Mark Kennedy, Manager ds Sprzedaży Eksportowej. "Jako jedne z największych targów tekstylnych na świecie, Heimtextil wyróżnia się pod względem kontaktu z klientami. "

"Design live": nowa koncepcja sukcesu
Hala 4,2, największa na świecie platforma dla wzornictwa tekstylnego, przedstawiła prace około 200 wystawców w nowej odsłonie, pod nazwą "Design live". Po raz pierwszy zaprezentowała się tu firma Hewlett-Packard z Wielkiej Brytanii z nowym technikami druku. "Przyjazd na Heimtextil pozwolił nam ocenić rynek druku cyfrowego i zainteresowanie naszymi produktami. Przywieźliśmy najnowsze rozwiązania w dziedzinie druku, zwłaszcza te dotyczące tapet, i przedstawiliśmy je na Heimtextil we współpracy ze światowej sławy projektantem Karimem Rashidem” - relacjonuje David Sharpe, Manager ds. Komunikacji Europejskiej w w firmie HP.

Innowacyjne systemy snu
Wystawcy z branży domowych tekstyliów cieszyli się dużą popularnością w Hali 8,0 wśród zwiedzających: "Odnotowaliśmy poprawę jakości i liczby gości. Oceniamy Heimtextil jako jedne z najlepszych targów w ostatnich latach ", podsumowuje Hans-Dieter Giesen, Szef Sprzedaży firmy Bierbaum. W ramach "New & Next" – platformy dla początkujących przedsiębiorstw - pojawiło się dziesięć nowych firm. Jedną z nich była ErgoVitalis, które wprowadziło innowacyjne systemy do sypialni. Dyrektor Zarządzający, Markus Kroll, był bardzo zadowolony z tego debiutu: "Nawiązaliśmy udane kontakty, zwłaszcza z odbiorcami niemieckimi, mieliśmy też owocne rozmowy z gośćmi z Azji.”

Wielki start dla pościeli
Podobnie jak inne modowe firmy, Hiszpańska marka Desigual ujrzała nowe możliwości sprzedaży domowych tkanin i po raz pierwszy wystąpiła w Hali 11,0 odnosząc znaczny sukces.
"Nigdy nie spotkałem się z taką sympatią klientów. Po zaledwie trzech dniach mieliśmy więcej niż 2.000 klientów z konkretnymi zamiarami zakupowymi. Dla nas były to bardzo udane targi i bez wątpienia będziemy uczestniczyć w nich ponownie" – mówi Mehmet Kardesler z Działu Sprzedaży. Również Ricardo Lemos, członek zarządu portugalskiej marki António de Almeida & Filhos, był bardzo pozytwywnie nastawiony i podkreślał znaczenie targów Heimtextil: „Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci. Wprawdzie ilość odwiedzających stoisko nie była większa, ale były to osoby na decyzyjnych stanowiskach, co świadczy o profesjonalizmie targów. Cieszyliśmy się dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli największych sieci sklepów, w szczególności z USA. Uważamy Heimtextil za najważniejsze targi, dające możliwość wprowadzenia na rynek nowych produktów. "

Widowiskowy pokaz trendów
Targi to nie tylko szansa biznesowa. Heimtextil stały się też przewodnikiem po świecie dizajnu. Widowiskowy pokaz trendów, zorganizowany przez Stijlinstitut Amsterdam, okazał się bardzo chętnie odwiedzanym punktem programu. Pedro Hernando, dyrektor Działu Zakupów największej europejskiej sieci sklepów, El Corte Inglés, nie krył zadowolenia: "Przyjechaliśmy do Frankfurtu z dwudziestoosobowym zespołem. Zobaczyliśmy taką ilość produktów i producentów jakiej nie osiągają żadne inne targi. Nasi projektanci byli najbardziej zainteresowani pokazem trendów, który jest dla nich ważnym źródłem inspiracji i daje jasny obraz aktualnych trendów w projektowaniu."
Najważniejszym nurtem okazało się wzornictwo zaangażowane ekologicznie, tworzone w procesie
up-cyclingu, polegającym na ponownym wykorzystaniu odpadów, np. do produkcji dywanów. Temat ten poruszył konkurs "Young Cretion Award: Upcycling", przedstawiając kilka produktów gotowych do wprowadzenia na rynek. Obecność wielu wyrobów tekstylnych powstałych z troską o środowusko świadczy o stale rosnącej popularności tego nurtu. Więcej niż dotychczas, bo aż 128 wystawców zakwalifikowało się na listę „Green Directory”, czyli indeks ekologicznych produktów tekstylnych.

"Contract Creation " – nowe tkaniny dla handlu kontraktowego
Interdyscyplinarny pokaz "Contract Creation " wyłowił najnowsze innowacje dla klientów kontraktowych na polach architektury, wystroju wnętrz i rynku nieruchomości. Producenci przedstawili tam wyjątkowe produkty i usługi, eksperci omówili zmiany na rynku, a konkursy pokazały ogrom osiągnięć i rozwiązań produktowych. Program "Contract Creation " okazał się niezwykle popularny wśród architektów oraz projektantów wnętrz z kraju i zagranicy. "Dla mnie jako architekta, ważne jest by zobaczyć najnowsze produkty i technologiczne innowacje. Heimtextil jest doskonałym źródłem inspiracji wnętrzarskich ", mówi Gus Wüstemann, właściciel pracowni architektonicznych w Zurychu i Barcelonie.

Heimtextil w centrum Frankfurtu
Już po raz dziewiąty odbyła się kampania "Heimtextil goes City”, przyciągając ponad 2.000 miłośników tekstyliów do centrum Frankfurtu. Pod hasłem „Sobota jest dniem trendów” 25 dekoratorów wnętrz, spredawców łóżek oraz instytucji publicznych prezentowało ważniejsze zagadnienia z targów oraz modne pomysły dekoracyjne.


Następna edycja targów Heimtextil odbędzie się we Frankfurcie nad Menem od 8 do 11 stycznia
2014.Więcej informacji o Heimtextil można znaleźć w Internecie:

www.heimtextil.messefrankfurt.com
www.heimtextil-blog.com
www.facebook.com / Heimtextil
www.twitter.com / heimtextil_fair
www.youtube.com / heimtextilfair
www.pinterest.com / Heimtextil

Targi Frankfurt
Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Mołdawska 7 lok. 141
02-127 Warszawa
Tel. 22 49 43 200
Info@poland.messefrankfurt.com
www.targifrankfurt.pl

Źródło: http://www.targifrankfurt.pl/

Aktualności

2020-01-22 13:34:08 | Komentarze: 0

Polski sektor odzieżowy i tekstylny – wartość eksportu to 11,9 mld zł rocznie

Polska jest potentatem eksportowym testyliów i odzieży - wartość eksportu polskich w 2018 r. wyniosła 11,9 mld zł. W kategorii tekstylia aż 61% przychodów ze sprzedaży pochodzi z eksportu, a w kategorii odzież 43%. Polski rynek odzieżowy i tekstylny uważany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej. Polska zajmuje 8. miejsce pod względem produkcji odzieżowej na tle 28 państw UE - w 2018 r. polska produkcja osiągnęła poziom 22,1 mld zł, czyli o 5,6% więcej wobec roku poprzedniego. Udział Polski w rynku UE: produkcja – 8. pozycja z udziałem 1,9 %, liczba firm – 3. pozycja z udziałem 6,5%, zatrudnienie – 2. pozycja z udziałem 7,8%

Pomysł na świąteczny modny prezent? Mała i wygodna maszyna do szycia JUKI HZL-29Z!

Ekologiczny materiał wysokiej jakości i w dowolnym wzorze

Nowe tkaniny Andropolu na targach w Krakowie

Pomysł na świąteczny prezent? Podaruj pasję szycia!

Kamuflaże Andropolu na targach przemysłu obronnego

IKEA rozszerza współpracę z Andropol S.A.

Tkaniny Andropolu dla pożarnictwa na targach w Kielcach

Dywany Świata Premium handmade

Mutoh ValueJet 1638W – tekstylny ploter roku 2013