Tkaniny Andropolu dla pożarnictwa na targach w Kielcach

2014-06-13

Niepalne, odporne na rozdzieranie, wodoodporne – takie tkaniny dla strażaków prezentuje Andropol podczas jubileuszowej X Międzynarodowej Wystawy - Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2014.

To jedyna specjalistyczna wystawa w Polsce, gdzie prezentowane są urządzenia i technologie dla służb ratowniczych oraz ochrony przeciwpożarowej obiektów.

Atrakcją targów są dynamiczne pokazy, w trakcie których prezentowany jest potencjał i możliwości innowacyjnego sprzętu, także w wykonaniu najlepszych grup ratunkowych z całego świata. Bogatą ofertę wystawy uzupełnia wszystko to, co związane jest z bezpośrednią ochroną i uzbrojeniem osobistym strażaka. Swoje stoisko na targach ma spółka Andropol, znany na rynku krajowym producent tkanin mundurowych i ochronnych.

- W Kielcach jesteśmy obecni z zaawansowanymi technologicznie tkaninami przeznaczonymi na specjalistyczną odzież ochronną, których wyjątkowe właściwości zostały sprawdzone w ekstremalnych sytuacjach - podkreśla Grzegorz Łukawski, prezes Andropol SA.

Spółka prezentuje na targach tkaniny na umundurowanie straży pożarnej, m. in. na ubrania koszarowe, tkaniny wierzchnie na ubrania specjalne oraz niepalne podszewki aramidowe.

- Ich głównymi zaletami, oczywiście poza odpornością na działanie wysokich temperatur, będzie wyjątkowa wytrzymałość na rozrywanie i działanie czynników mechanicznych – mówi Radosław Klinowski dyrektor handlowy Andropol SA. – Nasze tkaniny spełniają wszystkie normy i wymagania potwierdzone raportami z badań w niezależnych akredytowanych laboratoriach. Są też bezpieczne dla człowieka czego dowodem jest posiadanie znaku Tekstylia Godne Zaufania.

Spółka znana jest m.in. jako krajowy lider w produkcji tkanin mundurowych dla polskiego wojska, policji, straży pożarnej i straży granicznej oraz dla militarnych odbiorców zagranicznych. Produkuje tkaniny o zróżnicowanym układzie splotowym, surowcowym oraz masie powierzchniowej. Tkaninom tym nadaje różne specjalistyczne wykończenia - od wodoodpornego, poprzez oleofobowe do niepalnego.

Targi Edura trwają od 12 do 14 czerwca, a ich organizatorami są Targi Kielce oraz Fundacja Edukacja i Technika ratownictwa EDURA.To nie jedyna kielecka impreza w jakiej ostatnio uczestniczył Andropol – w dniach 2-4 czerwca spółka prezentowała linię produktów marki Andropol Rentline podczas II Międzynarodowego Forum Branży Pralniczej i Włókienniczej PRAL-TEX FORUM. Oferta ta skierowana jest do podmiotów wypożyczających i serwisujących różnego rodzaju tekstylia np. odzież roboczą, tekstylia dla medycyny czy konfekcję hotelową. Wyroby te poddawane są wielokrotnemu praniu w wysokich temperaturach, dezynfekcji czy sterylizacji, a zatem tkanina, z której są wykonane musi by najwyższej jakości. Dlatego właśnie w linii Rentline znajdują się tylko wyselekcjonowane asortymenty o bardzo wysokich walorach użytkowych.

Źródło: Ida Marzenna Szwaczko